Login

Tko je online

Imamo 16 gostiju i nema članova online

Susreti hrvatske katoličke mladeži

Susreti hrvatske katoličke mladeži održavaju se svake druge godine u nekom hrvatskom gradu, a loborska mladež prisustvovala je do sad na 2 susreta, i to u Zadru ove godine i u Varaždinu prije dvije godine. Mi, kao i svi mladi koji dolaze na te susrete, sudjelujemo u njima jer nas to ispunjuje i daje nam snagu za dalje. Prekrasno je biti okružen ljudima iz kojih zrači ljubav prema ljudima i životu, želja za prijateljstvom, pozitivna energija, neopterećenost... U ta 2 dana zaboravimo na sve brige koje nas more u ostalih 364 dana u godini i prepustimo se Božjoj riječi i dišemo kao što je On želio da uvijek bude. Nema straha, nema panike, prati nas samo osmjeh, razdraganost i blagost.
Susret u Varaždinu s geslom „Bijahu postojani“ je za nas bio prvi takav događaj i nismo znali što nas to sve točno čeka, rekli bi neki, samo jedna obična misa ko i svake nedjelje...


No daleko od toga. Bogati program prije mise već nas je doista duboko nadahnuo. Svjedočanstva poznatih osoba te koja otpjevana pjesma dala su susretu posebnu čar, a najviše nas je ipak razveselio gost Marko Perković Thompson. Sveta misa posebno je nadahnula naša srce, otvorila naše duše i dala najljepši sjaj u očima mladih i starijih Hrvata. Molitva je bila gromoglasna, a pjesma veličanstvena. Mislim da smo svi proživjeli svetu misu iz dubine duše, baš onako kako treba. Onako kako rijetko kada doživimo i proživimo misu u našim crkvama na uobičajeni, tradicionalni način. Zajedništvo koje smo osjetili tada ne možemo osjetiti ni na kojem drugom okupljanju. Dva sata našeg slavlja proletjelo je prebrzo, ali naše druženje se nastavilo. Svaki susret donosi mnogo nepoznatih ljudi, ali i novih prijateljstva. Jedan vikend plesa, pjesme, sreće, zadovoljstva, ushita, i 30 tisuća mladih ljudi okupljenih istom snagom, pa tko još nebi htio biti dijete Božje?!Isto tako dostojanstveno proslavili smo i ovogodišnji susret koji je bio u prekrasnom dalmatinskom gradu Zadru i kao što je geslo susreta bilo „Da Vaša radost bude potpuna“, to je bio spoj zadarske radosti sa hrvatskim ponosom, nešto nezaboravno. Osjetili smo uistinu puninu radosti konačne proslave svake duše! Iako nas je kiša dosta dugo zaljevala dok smo hodali gradom, nije nam smetala jer smo znali da nas očekuje nešto lijepo i posebno. Bilo je lijepo sresti stara poznata lica na prepunim zadarskim ulicama. Oblaci su nestali, a sunce nas je obgrlilo kao Njegove ruke. Sve je bilo spremno za misu na otvorenom, no zajedničko moljenje krunice prije nje, pomoglo nam je da se smirimo i uz tu dozu duhovnosti bolje pripremimo za svetu misu. Slika koja nam se urezala u pamćenje i koja sve opisuje jesu puštene golubice, mnoštvo njih koje lete svuda, a onda se odjednom stope u jedno jato, složno jato baš poput nas skupljenih sa svih krajeva Hrvatske,Bosne i Hercegovine, Njemačke... svi u jednom letu, složnom letu ujedinjeni s Isusom. Svoju radost donijeli smo svojim kućama, podijelili ih sa svojim roditeljima, braćom i sestrama te nas je ubrzo počela hvatati nostalgija i jedva čekamo ponovni susret sa Njim u nekom drugom gradu,na nekoj drugoj livadi, ali u istom Domu.­­­­..pak